Mikor lehet szükséged a rehabilitációs tréningre?
- Derékfájás, gerincsérv
- “Beállt/elaludt” nyak
- Tartáshibák, banyapúp
- Lúdtalp, bütyök, bokasüllyedés, térdfájás
- Szalagsérülés, törés, zúzódás, ficam, húzódás
- Izomfájdalom, izomfeszülés, izomszakadás
- Befagyott váll, golfkönyök, teniszkönyök
- Beszűkült vagy korlátozott mozgástartomány
- Kéztőalagút szindróma, ganglion
- Bármilyen egyéb mozgásszervi probléma
Milyen eszközökkel találkozhatsz?
- Mozgásterápia: mivel minden sérülés egyedi, ezért egy teljes mértékben egyénre és állapotra szabott rehabilitációs programot kapsz, amelyben nem csak tünetileg kezeljük az adott problémát, hanem különböző mozgásos elemekkel a kiváltó okot is megszüntetjük. Szükség esetén korrigáljuk a hibás mozgásmintáidat és javítunk a beszűkült mozgástartományon.
- Flossing: ez egy komplex fizioterápiás eljárás, amely során egy speciális gumiszalaggal (floss) körbetekerem a kezelendő testrészt, majd speciális mozgásos elemekkel mobilizáljuk. Fő célja a fájdalomcsillapítás, szöveti letapadások oldása, illetve a mobilitás növelése. Akut és krónikus sérüléseknél is rendkívül hatékony, gyakorlatilag azonnal és erőteljesen ható terápia.
- Köpölyözés: a köpöly a vákuumterápia által fejti ki hatását: a beszívás trakciót gyakorol a bőrre és az alatta levő kötőszövetre (közvetve a mélyebb rétegekre is hat). A köpöly használható rehabilitáció során vagy fenntartó kezelésként is. Rendkívül jól oldja a letapadásokat, fokozza az anyagcserét, a terület vérellátását, fejleszti a propriocepciót (testtudatot), javítja a mobilitást, csökkenti a fájdalmat, illetve feszesíti a bőrt.
- Triggerpont kezelés: a triggerpontok olyan érzékeny, gombostű méretű csomók, amelyekben összegyűlik az adott izom feszültsége. Emiatt az izom nem képes ellátni funkcióját, sérülékennyé válik és fájdalmat is okozhat. A kezelés jelentős mértékben csökkenti a fájdalmat (ami lehet lokális vagy akár kisugárzó is), utána azonnali megkönnyebbülést fogsz érezni.
- Kinesio tape: a kineziológiai tapasz egy olyan elasztikus textiltapasz, ami rendkívül jó kiegészítése az aktív mozgásterápiának. Nem tartalmaz semmilyen gyógyszeres hatóanyagot, hanem a megfelelő felhelyezés által fejti ki jótékony hatásait. Az izompólya ingerlésének hatására beindul a szervezet öngyógyító mechanizmusa, csökken a fájdalom, javul a vér- és nyirokkeringés és könnyebben távoznak a salakanyagok, valamint tehermentesíti a sérült területet.
- Hegkezelés: a heg a szöveti gyógyulás jele, melynek minden irányba jól elmozdíthatónak kell lennie. A hegkezelést érdemes minél előbb elkezdeni, de sosem késő. A kezelés célja elsősorban a letapadások által okozott szöveti feszülések csökkentése, a megfelelő keringés biztosítása a hegen és az azt körülvevő területen és az esetleges fájdalom csökkentése.